PL
EN

Prawidłowe działanie separatora - gwarancja wydajności procesuPrzejdź do kontaktu  

Czytaj całość artykułu

prawidłowe działanie separatora

Gdyby porównać części maszyn do ludzkiego ciała, można byłoby stwierdzić, że separator jest sercem śrutownicy wirnikowej i pneumatycznej. Dba on o funkcjonowanie maszyny bez zarzutu oraz właściwą mieszankę operacyjną. Dzięki niemu proces śrutowania przebiega prawidłowo, a śrutownice osiągają największą możliwą wydajność. 


Aby uniknąć zbędnych napraw i wykorzystać możliwości, jakie daje separator grawitacyjny, należy dbać o jego stan - dlatego codzienne prace konserwacyjne maszyn powinny obejmować również mechanizm separujący. 


Prawidłowa praca separatora zapewni użytkownikom maszyn:

Dokładne oddzielenie pyłu od śrutu

Oddzielenie śrutu zbyt rozdrobnionego

Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń

Utrzymanie właściwej mieszanki operacyjnej

Zwiększenie żywotności elementów turbiny


Chcąc osiągnąć wszystkie założenia wynikające z prawidłowego działania separatora należy skupić się na kontroli procesu śrutowania. Aby był on efektywny, śrut powinien być dosypywany regularnie (w zależności od tego, ile pracuje maszyna). Jest to podstawa do późniejszej weryfikacji pracy separatora.Kontrolując działanie separatora należy zwrócić uwagę na:

Równomierne rozłożenie strumienia śrutu

Właściwy docisk klapy separatora

Zanieczyszczenia na sicie separatora, zakłócające przesyp mieszanki ścierniwa

separator


Bardzo często separator - jako jeden z najważniejszych elementów budowy śrutownic, bywa pomijany w codziennej eksploatacji maszyny. Dlaczego? Jednym z powodów może być jego lokalizacja – w dużych maszynach jest on umieszczony wysoko, co powoduje pominięcie w codziennych czynnościach. Zadaniem separatora jest wychwytywanie zanieczyszczeń, których przedostanie się do leja zasypowego, a później koła rzutowego, może spowodować uszkodzenia maszyny.


Zaniedbanie prac konserwacyjnych związanych z separatorem może być przyczyną:

Szybszego zużycia części śrutownicy 

Nieefektywnego procesu śrutowania

Wydłużenia cyklu oczyszczania

Braku powtarzalności zamierzonych efektów


Zwracając uwagę na opisane wyżej aspekty, minimalizuje się możliwość awarii oraz podnosi wydajność procesu śrutowania.


Aby zniwelować problem z nieprawidłowo działającym separatorem mogą Państwo skontaktować się z naszymi fachowcami. Celem Alumetal-Technik jest pomoc Klientom w każdym obszarze związanym z procesem obróbki strumieniowo-ściernej, dlatego oferujemy profesjonalne doradztwo techniczne – wystarczy kliknąć w ten link.


×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy