PL
EN

Mączka szklana

Mączka szklana wykorzystywana jest w procesie mikroszkiełkowania, przede wszystkim do oczyszczania elementów delikatnych i łamliwych.

Poznaj produkt

test1_pl

Opis produktu


Rozwój procesu obróbki strumieniowo-ściernej, który jest głównym celem firmy Alumetal‑Technik realizujemy również poprzez wprowadzanie go do sektorów, w których nie był on wcześniej obecny ze względu na ograniczenia technologiczne. Przykładem takiego innowacyjnego materiału jest mączka szklana.

Właściwości mączki szklanej


Mączka szklana jest ścierniwem mineralnym, pokrewnym do granulatu szklanego. Podobnie jak on, wytwarzana jest w procesie kruszenia specjalnie przygotowanych tafli szkła sodowego. Mączka, zwana również piaskiem szklanym jest medium charakteryzującym się bardzo drobnym uziarnieniem, jej ziarna nie przekraczają wielkości 200 mikrometrów. Dzięki temu może być ona stosowana do oczyszczania bardzo delikatnych detali, np. wykonanych z metali miękkich lub elementów o małej grubości.

Mączka szklana w przemyśle chemicznym


Niewątpliwą zaletą mączki, podobnie jak innych ścierniw z tej rodziny jest jej duża czystość, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w branży chemicznej. Wykorzystywana jest między innymi do produkcji mleczek i past czyszczących oraz proszków do prania. Piasek szklany jest idealnym topnikiem, środkiem spulchniającym, wypełniaczem, sprawdza się doskonale w roli izolatora w materiałach i wyrobach chemicznych. Jest chętnie wykorzystywany w produkcji przemysłowej.

Zastosowanie


- Wypełniacz;
- Produkcja ceramiki;
- Produkcja past i mleczek czyszczących;
- Absorbent substancji, cieczy, gazów;
- Obróbka strumieniowo-ścierna metali oraz szkła, kamienia, betonu, drewna itd.

Skład chemiczny


Fe2O3 < 0,2%

MgO < 4,0%

Na2O >14%

SiO2 > 65%

CaO > 8,0%

Al2O3 0,5-2,0%

Tabela rozsiewu


GranulacjaOdDo
140125 µm200 µm
160106 µm125 µm
2200 µm106 µm

test2_pl

Mączka szklana

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy