PL
EN

Mikrokulki - kulki szklane

Mikrokulki służą do oczyszczania detali z materiałów delikatnych - jak np. aluminium czy miedź - oraz do wybłyszczania lub matowienia powierzchni.

Poznaj produkt

mikrokulki - kulki szklane do piaskowania i szkiełkowania

Opis produktu


Kulki szklane znane są również pod nazwą mikrokulki szklane. To wysoko wydajne ścierniwo do wielokrotnego użytku i całkowicie bezpieczne podczas ich użycia. Mikrokulki szklane są materiałem służącym do wybłyszczania i wygładzania powierzchni obrabianego detalu, gwarantując zachowanie ściśle określonych tolerancji oraz wysokiej powtarzalności uzyskiwanych efektów. Naszym Klientom oferujemy różne granulacje mikrokulek. Szklane kulki w bardzo małym rozmiarze (od ok. 40 do 800 mikrometrów) świetnie sprawdzają się w obróbce stopów metali lekkich, stali szlachetnej i nierdzewnej. Służą również do oczyszczania delikatnych, kruchych przedmiotów, oferując doskonałą efektywność i wygodę stosowania. Mikrokulki szklane to idealne ścierniwo do szkiełkowania i piaskowania.


Właściwości mikrokulek szklanych

Mikrokulki szklane cechuje gładka powierzchnia, okrągły kształt oraz obojętność chemiczna — nie zawierają wolnej krzemionki powodującej pylicę, ani niebezpiecznego dla detali ze stali szlachetnej i metali kolorowych żelaza. Wykorzystując mikroskopijne szklane kulki do obróbki nie powoduje się powstawania wtrąceń metalicznych i wyklucza potrzebę stosowania środków chemicznych w procesach czyszczenia. Sam proces jest natomiast szybki, czysty, ekonomiczny oraz ekologiczny. Kulki szklane wykorzystywane jako ścierniwo są też bardzo trwałe i przystosowane do wielokrotnego stosowania.

Dzięki powyższym właściwościom kulka szklana jest również produktem wykorzystywanym przy produkcji kołder obciążeniowych. Zbita i twarda struktura zapobiega szarpaniu włókien materiału, a tym samym nie powoduje skaleczeń. Jest to materiał idealny w utrzymaniu czystości i higieny, gdyż nie wchodzi w reakcje ze standardowymi detergentami w trakcie prania pościeli. Z racji czystego składu chemicznego produkt ten jest bezwonny i nie powoduje reakcji alergicznych.

Nowoczesne ścierniwo – kulki szklane


Kulki szklane oferujemy w szerokim wyborze frakcji (rozmiarów), pakowane w 25-kilogramowe worki. Najwyższej jakości materiał wykorzystany do ich produkcji decyduje o trwałości, efektywności i bezpieczeństwie stosowania ścierniwa. Gwarantujemy szybką realizację zamówień, a także profesjonalne doradztwo. Mikrokulki szklane to ścierniwo używane zarówno w śrutownicach, jak i piaskarkach. 


Jeśli interesuje Państwa wysokiej jakości ścierniwo, produkt bezpieczny nawet dla delikatnych i kruchych przedmiotów, zapraszamy do zapoznania się z ceną mikrokulek szklanych. W tym celu można umówić się na bezpłatną konsultację z naszym Doradcą lub wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy (kliknij tutaj).

Zastosowanie


  • Wykańczanie powierzchni stali kwasoodpornej oraz metali kolorowych;
  • Oczyszczenie i zdobienie materiałów niemetalowych;
  • Czyszczenie kokili i form metalowych;
  • Oczyszczanie konstrukcji stalowych;
  • Produkcja maszyn dla przemysłu spożywczego i mięsnego;
  • Produkcja kołder obciążeniowych.

Skład chemiczny


SiO2 70-73%

Na2O + K2O 13-15%

CaO 7-11%

MgO 3-5%

Al2O3 0,5-2,0%

TiO2 ≤ 0,1%

Tabela rozsiewu


OdDo
40 µm80 µm
70 µm110 µm
90 µm150 µm
100 µm200 µm
150 µm250 µm
200 µm300 µm
300 µm400 µm
400 µm600 µm
400 µm800 µm
600 µm800 µm

Mikrokulki - kulki szklane

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy