PL
EN

Dozownik SP-Unit – odtłuszczanie ścierniwa

Dozownik SP-Unit marki Kovo Staněk to element wyposażenia śrutownic, który usprawnia pracę i rozwiązuje problem właściwego dozowania preparatu zapobiegającego zaolejaniu ścierniw. Precyzyjna aplikacja absorbentu do kabiny śrutującej to podstawa by uzyskać odpowiednie efekty w postaci śrutu wolnego zanieczyszczeń płynnych, które są przyczyną zbrylania ścierniw i nieefektywnej obróbki powierzchniowo-ściernej.

Technologia oczyszczania – dla kogo?

SP-Unit został stworzony dla zakładów produkcyjnych, które borykają się z problemem zaolejenia wstępnego detali do śrutowania. Technologia dozowania absorbentu wspiera działy przygotowania powierzchni, kontroli jakości, a przede wszystkim działy nakładania powłok ochronnych. Dla tych ostatnich jakość powierzchni po śrutowaniu jest kluczowa, dlatego wykorzystanie SP-Unit może okazać się nieuniknione. Uniwersalność dozownika SP-Unit umożliwia podłączenie do praktycznie każdej maszyny śrutującej, zarówno automatycznej, jak i ręcznej. 

Parametry dozownika

dozownik SP-Unit

Dlaczego powinno zwrócić się uwagę na odpowiednie dozowanie?

Niedostateczna ilość preparatu powoduje pozostawienie niektórych zanieczyszczeń, natomiast zbyt duża jego ilość może wpłynąć na osadzanie się proszku na oczyszczanych powierzchniach. Odpowiednie dozowanie to przede wszystkim niezawodność i zautomatyzowanie pracy przy obróbce powierzchni - więcej informacji na ten temat można przeczytać w naszym artykule (wystarczy kliknąć tutaj).

Zasady odolejenia ścierniwa 

Dozownik został zaprojektowany tak, aby po wsypaniu absorbentu do leja zasypowego dalsza praca odbywała się w sposób ciągły i automatyczny. Dozowanie proszku kontrolowane jest przez regulowany przekaźnik czasowy, który otwiera się i zamyka w przedziałach czasowych zaprogramowanych na panelu sterującym. Transport odbywa się drogą pneumatyczną, dzięki rurze biegnącej z dozownika do części maszyny ze zgarniaczami śrutu i następuje bezpośrednio po rozpoczęciu cyklu śrutowania.  Następnie proszek doprowadzany jest do zbiornika, by dokładnie wymieszać się ze ścierniwem. Absorbent, który wiąże substancje oleiste w kabinie śrutującej z materiałem ściernym jest zasysany do jednostki filtrującej podczas cyklu śrutowania. Następnie po wychwyceniu substancji oleistych jest wpuszczany do pojemnika zbiorczego wraz z pyłem.

dozownik SP-Unit

W celu obejrzenia dozownika zapraszamy do umówienia się na spotkanie w naszym showroomie. Nasz Doradca zaprezentuje Państwu działanie SP-Unit oraz przybliży szczegóły dotyczące produktu.

Spotkanie oraz rozmowa z Doradcą jest bezpłatna – wystarczy kliknąć tutaj i uzupełnić formularz kontaktowy.

Dozownik SP-Unit

Dozownik SP-Unit

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy