Chętnie dzielimy się z Klientami swoją wiedzą i nowościami w ofercie. Zachęcamy do zasubskrybowania naszego newslettera. Kliknij, aby dopisać swój e-mail.

Śrutownie wirnikowe bębnowe TZB

Śrutownie bębnowe TZB, zwane też nieckowymi, sprawdzają się przede wszystkim w oczyszczaniu małych i średnich detali występujących w dużych partiach: śrub, nakrętek i wypałek z lasera. 

Dowiedz się więcej

Śrutownie wirnikowe bębnowe TZB

Dokumentacja PDF

Śrutowanie to metoda obróbki metalu, przy której wykorzystywana jest śrutownica bębnowa. Ze względu na wysoką wydajność pracy oraz precyzję śrutownia bębnowa znalazła zastosowanie w wielu branżach i jest chętnie stosowana do oczyszczania powierzchni metalowych. Śrutownica bębnowa wykorzystywana jest do obróbki niewielkich elementów, takich jak śruby i nakrętki, a dzięki swoim właściwościom w krótkim czasie jest w stanie oczyścić nawet duże nakłady materiału.

Śrutownia bębnowa działa w taki sposób, aby strumień rozpędzonego ścierniwa oraz wzajemne oddziaływania na siebie elementów w bębnie pozwoliło precyzyjnie oczyścić nawet trudno dostępne miejsca. Taka obróbka pozwala na:

 • zaokrąglenie krawędzi,
 • zatępienie ostrych elementów,
 • wygładzenie powierzchni,
 • oczyszczenie wsadów.

Nasza śrutownica bębnowa to maszyna, która ze względu na swoją budowę jest bezpieczna dla obrabianych materiałów. Pozwala w krótkim czasie uzyskać oczekiwane efekty ścierne, nie narażając przy tym powierzchni na uszkodzenia.

Komora śrutownicza wyposażona jest w odporny na ścieranie pas, wykonany z metalu lub specjalnej gumy, który poruszając się eksponuje detale na padający z góry strumień ścierniwa, zapewniając ich równomierne oczyszczenie.

Maszyny śrutownicze TZB wyposażone są w części eksploatacyjne o długiej żywotności: odporne na ścieranie pasy gumowe lub metalowe, wykonane z wytrzymałych stopów łopatki i koła rzutowe oraz silniki turbin z podwójnym łożyskiem. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany separator materiału ściernego, a na życzenie klienta możemy wyposażyć je w system automatycznego załadunku i rozładunku.

Cechy i wyposażenie śrutowni bębnowych:

 • Gumowy lub metalowy pas;
 • Falowniki w turbinach w standardzie;
 • Zintegrowany panel PLC w języku polskim z opcją zapamiętywania ustawień;
 • Brak potrzeby tworzenia wykopu fundamentowego;
 • Systemy separacji ścierniwa i filtracji w standardzie;
 • Zdalna diagnostyka;
 • Serwis w Polsce z reakcją do 48 h.
TZB 1
5,5/700
TZB 2
7,5/1100-1000
Max. waga wsadu (kg)350800
Max. objętość wsadu (dm3)165425
Max. waga elementu (kg)1520
Max. przekątna elementu (mm)345380
Wymiar komory wewnętrznej (mm)∅720x800∅1000x1100
Ilość kół rzutowych12
Moc turbiny (kW)5,5/7,57,5/11
Ilość obrotów koła rzutowego (obr./min)29002900
Śrutownie wirnikowe bębnowe TZB

Śrutownie wirnikowe bębnowe TZB

Zapisz się
na newsletter