PL
EN

Piaskowanie metali

Usługi świadczymy z wykorzystaniem różnego rodzaju piaskarek:
Komory piaskarskiej – 5000 x 2300 x 2300 mm
Kabiny piaskarskiej – 1000 x 1400 x 1000 mm
Kabiny piaskarskiej – 700 x 900 x 700 mm
Ścierniwa do piaskowania: Elektrokorund, granulat szklany, kulki szklane

Dowiedz się więcej

0

Nieustanne ulepszanie procesu obróbki strumieniowo-ściernej to nasz priorytet, dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty usługę piaskowania powierzchni z wykorzystaniem ekologicznych ścierniw mineralnych wielokrotnego użytku. Proces piaskowania polega na natryskiwaniu na powierzchnię detalu ścierniwa (np. granulatu szklanego lub elektrokorundu), które oczyszcza ją z zabrudzeń, rdzy, rys i utlenionych warstw. Na czym dokładnie polega piaskowanie, dowiesz się z naszego artykułu. (kliknij tutaj).

Ścierniwo - elektrokorund brązowy

Nasza oferta - usługi piaskowania

Wszystkie elementy piaskujemy w:

komorze piaskarskiej o rozmiarach 5000 x 2300 x 2300 mm

pneumatycznej kabinie piaskarskiej z zamkniętym obiegiem ścierniwa.

Wybór maszyny do piaskowania zależy od rozmiaru elementów.


Podczas piaskowania metali w naszym Centrum Usługowym w Łodzi wykorzystujemy jedynie bezpieczne dla operatorów ścierniwa. Najlepsze ścierniwa do piaskowania to np. granulat szklany, kulki szklane i elektrokorund. Piaskowanie metalu, stali bądź aluminium pozwala uzyskać odpowiednią chropowatość powierzchni. Dlatego usługa piaskowania często jest porównywana do szlifowania.


Po takiej obróbce można przeprowadzić malowanie natryskowe lub proszkowe. Jako łódzka firma z wieloletnim doświadczeniem, do procedur składających się na piaskowanie metalu wybieramy odpowiednie techniki, w zależności od efektu, jaki ma być uzyskany. Inaczej będzie wyglądało piaskowanie blach, a inaczej części motoryzacyjnych.


Detal po piaskwoaniu - głowica silnika


Jak piaskujemy metale?

Powierzchnię oczyszczamy przy pomocy elektrokorundu lub innego ścierniwa mineralnego do najwyższej klasy czystości. W przypadku stali do poziomu Sa 3 (zgodnie z normą PN‑EN ISO 8501‑1:2007). Chropowatość powierzchni dopasowujemy na życzenie Klienta lub optymalnie do dalszej obróbki. Dzięki temu piaskowanie metali odbywa się według określonych wytycznych.

Wykorzystujemy mineralne ścierniwa do piaskowania, dlatego w procesie możemy oczyszczać stal kwasoodporną i metale nieżelazne - bez ryzyka zanieczyszczenia ich podatnymi na korozję pyłami.

Oferujemy także piaskowanie aluminium przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który nie uszkadza delikatnej nawierzchni oraz pozwala zachować określone właściwości elementów metalowych. Dzięki temu z naszych usług chętnie korzystają nie tylko Klienci biznesowi, ale także indywidualni.


Nasze usługi piaskowania metali, stali i aluminium realizujemy w Łodzi. Cena piaskowania ustalana jest indywidualnie w zależności od wykorzystanego ścierniwa, rozmiarów detalu i poziomu jego zanieczyszczenia. Aby dowiedzieć się szczegółów, kliknij tutaj i umów się na bezpłatną rozmowę z naszym Doradcą.

Piaskowanie metali

Piaskowanie metali

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy