PL
EN

Śrutowanie stali

Proces śrutowania polega na czyszczeniu detali strumieniem śrutu, który odrywa z powierzchni rdzę, zanieczyszczenia i stare powłoki. Do śrutowania używamy:

  • Automatycznej śrutownicy zawiesiowej TZNZ 2
  • Automatycznej śrutownicy bębnowej TZB 1
  • Komory do śrutowania o wymiarach 7,0 x 3 x 2,5 m

Dowiedz się więcej

0

Na czym polega śrutowanie stali?

Proces śrutowania polega na czyszczeniu detali strumieniem śrutu staliwnego – zależnie od oczekiwanego efektu i stopnia zabrudzenia – kulistego lub ostrokrawędziowego. Rozpędzone za pomocą wirników lub powietrza pod ciśnieniem drobinki ścierniwa odrywają z powierzchni rdzę, zanieczyszczenia i stare powłoki. Proces śrutowania stali odbywa się w specjalnych komorach do śrutowania oraz oczyszczarkach wirnikowych.

śrutownica zawieszkowa

Klasa czystości stali

Stal śrutujemy do klasy czystości Sa 2,5 lub Sa 3, w zależności od dalszego zastosowania i poziomu chropowatości, jaki chce się osiągnąć. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu do kontroli klasy czystości, przygotowane przez nas elementy są gotowe do dalszej obróbki. Więcej o klasie czystości można dowiedzieć się z naszego artykułu (wystarczy kliknąć tutaj!).

Nasze urządzenia do śrutowania

• Śrutownia wirnikowa zawiesiowa TZNZ 2 z ruchomym blokiem turbin - dedykowana pracy z większymi konstrukcjami stalowymi, np. elementami maszyn rolniczych i przęsłami ogrodowymi, oraz z mniejszymi detalami zawieszonymi na specjalnych uchwytach.

Wymiary detali: ø1200 x 1700 mm do 500 kg 

• Śrutownia wirnikowa bębnowa TZB 1 - urządzenie dedykowane obróbce dużej ilości małych i średnich detali, takich jak śruby, nakrętki, elementy wycinane laserowo czy zawiasy meblowe.

Wymiary detali: >5 mm do 350 kg 

• Kabina do śrutowania o wymiarach 7,0 x 3 x 2,5 m - oczyszczarkę pneumatyczną wykorzystujemy do śrutowania dużych i przestronnych elementów. Kabina do śrutowania stali posiada mechaniczny układ recyrkulacji ścierniwa i podłogą zgarniającą. Oznacza to, że proces śrutowania metalu odbywa się nie tylko precyzyjnie, ale bardzo szybko.

śrutownie wirnikowe

Ścierniwo wykorzystywane w procesie śrutowania stali

W Centrum Usługowym korzystamy przede wszystkim ze: 
Śrutu staliwnego VERA®, który nie kruszy się w czasie pracy, dzięki czemu nie pozostawia rys na powierzchni detalu. 
Śrutu łamanego DIAMANT, który pozostaje ostrokrawędziowy w całym swoim cyklu żywotności.
Na życzenie Klienta możemy wykorzystać inne rodzaje ścierniw, w tym nisko i wysokowęglowe oraz żeliwne.

Świadczymy również usługi malowania proszkowego w nowoczesnej lakierni. Rekomendujemy przeprowadzenie procesów śrutowania stali i lakierowania proszkowego w jednym warsztacie, ponieważ wyklucza to ryzyko zabrudzenia, zardzewienia lub utlenienia się powierzchni przed jej polakierowaniem, co ma istotne znaczenie dla trwałości nowej powłoki.
Usługi wyceniane są indywidualnie, w zależności od ilości elementów, stopnia ich zabrudzenia i planowanej dalszej obróbki – o szczegółach poinformuje Państwa nasz Doradca (proszę kliknąć tutaj, aby skorzystać z bezpłatnej wyceny)

Śrutowanie stali

Śrutowanie stali

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy