Chętnie dzielimy się z Klientami swoją wiedzą i nowościami w ofercie. Zachęcamy do zasubskrybowania naszego newslettera. Kliknij, aby dopisać swój e-mail.

Szkiełkowanie aluminium

W procesie szkiełkowania oczyszczamy detale z aluminium, miedzi, mosiadzi i innych metali nieżelaznych oraz stali nierdzewnej i chromowej.

Dowiedz się więcej

0

Szkiełkowanie aluminium


Stale dążymy do ulepszania usług obróbki powierzchni, dlatego wdrożyliśmy w Centrum Usługowym Alumetal-Technik najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę obróbki aluminium, metali kolorowych i stali kwasoodpornej, jaką jest jest szkiełkowanie. Polega ona na natryskiwaniu detalu przy pomocy szklanego ścierniwa, które – oprócz oczyszczania z nalotów, zabrudzeń, zarysowań i utlenionych warstw – pozwala na uzyskanie satynowej lub wybłyszczonej powierzchni, w zależności od życzenia klienta. Ze względu na swoją delikatność szkiełkowanie sprawdza się w obróbce wyrobów łamliwych i cienkościennych.

Czym szkiełkujemy?

Innowacyjność metody szkiełkowania polega na wykorzystanych materiałach ściernych – w zależności od oczekiwanego efektu końcowego są to mikrokulki szklane, granulat szklany lub mączka szklana o różnych granulacjach.
Największą zaletą wykorzystania ścierniw szklanych w procesie obróbki strumieniowo-ściernej jest skład - nie zawierają one żelaza, a co za tym idzie nie pozostawiają na oczyszczanej powierzchni podatnych na korozję wtrąceń metalicznych. Kluczową sprawą jest jednak doświadczenie i wiedza operatora.

Maszyny w procesie szkiełkowania

Proces szkiełkowania aluminium, miedzi, mosiądzu i innych metali nieżelaznych przeprowadzamy przy użyciu oddzielnych maszyn, w których nie oczyszczamy podatnych na rdzę materiałów. Pozwala to uniknąć zabrudzenia pyłem, który mógłby w przyszłości rdzewieć, niszcząc tym samym estetykę detalu lub osłabiając nowe warstwy ochronne.
W naszym warsztacie wykorzystujemy ręczne kabiny inżektorowe i ciśnieniowe, a także dużych rozmiarów komorę piaskarską.

Ceny usług szkiełkowania aluminium, brązu czy stali nierdzewnej ustalamy indywidualnie, w zależności od ilości detali, ich wielkości oraz stopnia zanieczyszczenia. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w podjęciu właściwej decyzji.

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium