PL
EN

Szkiełkowanie aluminium

Usługi świadczymy z wykorzystaniem piaskarek:
Komory piaskarskiej – 5000 x 2300 x 2300 mm
Kabiny piaskarskiej – 1000 x 1400 x 1000 mm
Używane ścierniwa:
Granulat szklany, mikrokulki szklane

Dowiedz się więcej

0

Szkiełkowanie to najskuteczniejsza metoda obróbki aluminium, metali kolorowych i stali kwasoodpornej. Do obróbki wykorzystywane zostaje wysokiej jakości ścierniwo do szkiełkowania, np. granulat szklany. Sama metoda polega na natryskiwaniu detalu przy pomocy szklanego materiału ściernego, które oprócz oczyszczania z nalotów, zabrudzeń, zarysowań i utlenionych warstw – pozwala na uzyskanie satynowej lub wybłyszczonej powierzchni w zależności od życzenia Klienta. Ze względu na swoją delikatność, szkiełkowanie sprawdza się w obróbce wyrobów łamliwych i cienkościennych. Więcej o szkiełkowaniu przeczytasz w naszym artykule — kliknij tutaj i sprawdź, jak wygląda proces szkiełkowania aluminium!

Wyszkiełkowane listwy aluminiowe

Czym szkiełkować stal i aluminium?

Innowacyjność metody szkiełkowania polega na wykorzystanych materiałach ściernych. W zależności od oczekiwanego efektu są to mikrokulki szklane, granulat szklany do szkiełkowania lub mączka szklana o różnych granulacjach. Największą zaletą wykorzystania ścierniw szklanych w procesie obróbki strumieniowo-ściernej jest skład — nie zawierają one żelaza, a co za tym idzie, nie pozostawiają na oczyszczanej powierzchni wytrąceń metalicznych.

Ścierniwo - granulat szklany

Maszyny w procesie szkiełkowania

Szkiełkowanie aluminium, miedzi, mosiądzu i innych metali nieżelaznych przeprowadzamy przy użyciu oddzielnych maszyn, w których nie oczyszczamy materiałów podatnych na rdzę. Pozwala to uniknąć zabrudzenia pyłem, który mógłby w przyszłości rdzewieć, niszcząc tym samym estetykę detalu lub osłabiając nowe warstwy ochronne. W naszym warsztacie wykorzystujemy:

  • Ręczną kabinę inżektorową i ciśnieniową o wymiarach 1000 x 1400 x 1000
  • Komorę pneumatyczną o wymiarach 5000 x 2300 x 2300

Jakie zastosowanie ma ścierniwo do szkiełkowania?

Proces szkiełkowania będzie niezbędny dla Klientów, którzy potrzebują:

oczyszczenia metali kolorowych

usunięcia uszkodzeń oraz utwardzenia powierzchni

uzyskania wybłyszczonej lub satynowej powierzchni


Cenę szkiełkowania aluminium, metali czy stali nierdzewnej ustalamy indywidualnie, w zależności od ilości i wielkości detali oraz ich stopnia zanieczyszczenia. Szkiełkowanie pozwoli na całkowite przywrócenie czystej i ujednoliconej powierzchni, a ścierniwo przeznaczone do szkiełkowania pomoże w uzyskaniu wymaganych efektów.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą, który pomoże Państwu w podjęciu decyzji — kliknij tutaj i umów się na bezpłatną konsultację. Szkiełkowanie aluminium wykonywane jest przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie na terenie miasta Łódź.


Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy