PL
EN

Jak wykorzystać dozownik w walce z zaolejonym ścierniwem?Przejdź do kontaktu  

Czytaj całość artykułu

dozownik SP-unit


Zaolejone ścierniwo to problem dotykający wiele firm z branży obróbki powierzchni. Codzienne zmagania z zabrudzonymi elementami są zbyt czasochłonne i kosztowne, dlatego mycie i suszenie powierzchni jest często pomijane. W rezultacie do śrutownicy trafiają detale, z których smar i oleje przedostają się do ścierniwa. 


Jakie problemy wiążą się z zaolejonym ścierniwem?

Oleje i zabrudzenia są przyczyną wielu utrudnień w procesie śrutowania. Gdy przedostaną się do ścierniwa, mogą nie tylko wydłużyć czas obróbki, ale również uszkodzić maszynę do śrutowania. Podstawowe problemy spowodowane zaolejonym ścierniwem to:

Ślizganie się ścierniwa po powierzchni oczyszczanego elementu;

Niedokładne oczyszczenie detali;

Nieprawidłowe przygotowanie powierzchni do nałożenia powłok ochronnych;

Zlepianie się ścierniwa w większe kulki;

Uszkodzenie elementów turbiny (np. łopatek, rozdzielaczy).


Dozownik – rozwiązanie dla każdego

Chcąc uporać się z zaolejonym ścierniwem, należy skorzystać ze specjalnego absorbentu, który wiąże w sobie smary i oleje. Aby uzyskać wysoką efektywność preparatu, należy go dozować w odpowiednich odstępach czasu. Wsypywanie go ręcznie do leja zasypowego jest niemiarodajne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dozownik umożliwiający automatyczne dawkowanie proszku do maszyny. Dozownik SP-Unit to nieduże urządzenie, którego obsługa jest prosta i intuicyjna. Jego działanie poprawi efektywność procesu śrutowania oraz skróci czas obróbki.Jak korzystać z dozownika?

Pierwszy krok w korzystaniu z dozownika to dostarczenie absorbentu do leja zasypowego. Drugim (i ostatnim) krokiem jest wprowadzenie odpowiednich ustawień na panelu kontrolnym. Reszta działań odbywa się automatycznie, co znacznie ułatwia pracę operatorowi maszyny. Proszek z leja zasypowego podawany jest pneumatycznie do części maszyny ze zgarniaczami śrutu. Następnie absorbent dociera do pojemnika ze śrutem i łączy wszelkie zanieczyszczenia, aby na koniec dotrzeć do zbiornika z pyłem. 


Wypróbuj dozownik SP-Unit!

Chcesz przekonać się, jak działa dozownik SP-Unit? Umów się na spotkanie w naszym showroomie! Nasz Doradca chętnie opowie o szczegółach i odpowie na wszelkie pytania dotyczące technologii.

Na spotkaniu oferujemy wykonanie próby, polegającej na umieszczeniu własnego zaolejonego materiału w śrutownicy. Wizyta jest bezpłatna i niezobowiązująca – aby się umówić, wystarczy kliknąć tutaj i uzupełnić formularz kontaktowy.


×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy